כל מה שחשוב לדעת על ליווי עסקי למסעדות

Business escort for restaurants

תחום המסעדות הפך להיות טרנדי בשנים האחרונות, גם תוכניות הטלוויזיה העוסקות בתחום מעודדות אנשים ויזמים רבים לפתוח מסעדה ורבים מאמינים שאפשר להיכנס לתחום בקלות ולהצליח בגדול.

אך גם אם תהיו השפים המוצלחים בעולם, עדיין המיזם שלכם עלול להיכשל כי, חשוב לדעת,  ההצלחה בניהול מסעדה לא מתבססת על האוכל, אלא על הניהול הפיננסי ועל כמות הכסף שנכנסת ונשארת בקופה.

אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון בשיחת ייעוץ ללא התחייבות

הנתונים לא מעודדים: לפי הערכות בישראל נפתחות למעלה מאלפיים מסעדות בשנה ומספר דומה של מסעדות נסגר בכל שנה. למעלה משלושים ושלושה אחוזים מהמסעדות הנפתחות, עתידות להיסגר כעבור שנה ושמונים אחוז מהמסעדות הנותרות נסגרות בתוך חמש שנים מיום הקמתם.

אבל זה לא אומר שאתם חייבים לוותר על היוזמה ועל החלום. פנייה לשלומי יועץ עסקי המתמחה בליווי עסקי למסעדות עשויה להחריג אתכם מנתוני הסטטיסטיקה הכואבים ולשנות את העתיד של המסעדה שלכם. ייעוץ עסקי מקצועי יסייע לכם לנהל טוב יותר את המסעדה, להגדיל בהדרגה את הרווחים ולהישאר על המפה שנים רבות.

ייעוץ עסקי למסעדות הוא חיוני לכל מסעדה, למסעדה בהקמה, ותיקה, בקשיים או למסעדה המעוניינת להתרחב ולהגדיל את הרווחים.

שלמה גבאי הוא יועץ עסקי ותיק ומיומן שכבר ליווה בהצלחה אינספור עסקים וביניהם עסקים רבים מתחום המסעדנות. הוא הצליח לעזור להם, הוא יצליח לעזור גם לכם.

איך ייעוץ עסקי למסעדות יכול לעזור לכם?

יועץ עסקי למסעדות הוא איש מקצוע אשר מכיר היטב את תחום המסעדות, את היתרונות, את הקשיים, את האתגרים הייחודיים ואת הפתרונות. את הליווי ואת הייעוץ הוא מתאים לכל לקוח בנפרד בהתאם לנתונים האישיים, ליכולת ההשקעה ועוד.

בשלב הראשון היועץ העסקי יבנה אתכם אסטרטגיה עסקית

במסגרת התכנון האסטרטגי היועץ העסקי יחקור את השוק, יבדוק מה עושים המתחרים, יבין מהם החוזקות שלכם וימצא את הבידול ואת היתרון התחרותי של המסעדה שלכם.

השלב הבא הוא שלב כתיבת התוכנית העסקית

תוכנית עסקית היא מסמך שמתאר את המטרות, את הציפיות ואת הדרך להגשמתן. התוכנית העסקית מהווה מפת דרכים שתסלול עבורכם את המסלולים ואת הצעדים להצלחה. במסגרת התוכנית יבחן היועץ את עלויות ההקמה, את גובה דמי השכירות הנדרשים, את העלויות של חומרי הגלם, את העלויות של השיווק, את הכסף הנדרש לתפעול שוטף ועוד. את כל הנתונים האלו יגלם היועץ בתוך התוכנית כדי ליישם ולארגן את הצד הפיננסי של הקמת המסעדה.

בשלב הבא יבדוק היועץ את מיקום המסעדה

לבחירת המיקום של המסעדה יש שני צדדים. מצד אחד חשוב לבדוק האם העלות של דמי השכירות והארנונה מתאימים לעסק בתחילת דרכו, ומהצד השני חשוב לבחור במקום שיש בו תנועה רבה של עוברים ושבים, מקום שנעים לשבת בו ולאכול. יועץ עסקי מיומן ידע לשקלל את הנתונים ולסייע לכם בבחירה "הלוקיישן" הטוב ביותר.

גיוס כספים ממקורות מימון חיצוניים

אם אתם נדרשים לגייס כספים ממקורות חיצוניים, הלוואות, אשראי ועוד, היועץ העסקי יבחן את העלויות הנגזרות מגיוס הכספים, ישקול את נחיצות ההלוואה, ימליץ על מקורות מימון אטרקטיביים ויפרוס את התשלומים כך שתוכלו לעמוד בהם מבלי להיזקק להלוואות נוספות בהמשך.

היועץ העסקי יבחן את העלויות של המזון

הוא יבדוק האם הכמות של חומרי הגלם שאתם מזמינים לוקה בחסר או בעודף, האם תנאי האחסנה של חומרי הגלם אינם עלולים לגרום לאיבוד של כמויות מזון גדולות, האם הטבחים והעובדים מיומנים ויודעים איך לחסוך בשימוש בחומרי הגלם ועוד.

היועץ העסקי יסייע לכם בניהול השוטף של המסעדה

הוא יבדוק האם אתם עובדים עם הספקים הנכונים והאם יש דרך להוזיל את עלויות הספקים.

הוא יעקוב אחרי ניהול הכספים ותזרים המזומנים כך שתוכלו לעמוד בכל ההוצאות והתחייבויות הכספיות.

הוא יבדוק את התמחור של המנות ויוודא שתמחור מאפשר להגיע לקהל לקוחות רחב ללא חשש כלכלי, אך עדיין הוא מניב רווח למסעדה.

הוא יבדוק האם השירות שאתם מציעים ללקוחות הוא שירות שמצדיק את המחיר ויסייע למוניטין של המסעדה?

היועץ העסקי יוודא שאתם עומדים בכל החוקים והתקנות וימנע קשיים משפטיים, קנסות ותביעות שונות.

היועץ העסקי יפקח על מערך העבודה במסעדה. הוא יתרום מניסיונו הרב טיפים, ודגשים לניהול נכון ויעיל של מערך העבודה.

היועץ העסקי יסייע בשיווק של המסעדה ויגדיר, יחד אתכם, את התקציב לפרסום ויחסי ציבור.

לסיכום, יועץ עסקי למסעדה הוא איש המקצוע שיוכל לעזור לכם בכל ההיבטים של ניהול מסעדה החל משלב ההקמה ועד לתפעול השוטף, מכתיבת תכנית עסקית ובניית אסטרטגיה נכונה, ועד להנהלת חשבונות, לניהול העסק, לתכנון מהלכי שיווק, לסיוע במשא ומתן על הספקים ועם בעלי הנכס, ותפעול יעיל של צוות העובדים ועוד. אם אינכם רוצים להיכנס לנתוני הסטטיסטיקה העגומים של אכזבות וכישלון בתחום המסעדות, אל תוותרו על ליווי עסקי למסעדות.

שאלות ותשובות

המטרה העיקרית  של ליווי עסקי מסעדה היא לסייע למסעדה לנהל את פעילותה בצורה יעילה ורווחית, כולל ניהול פיננסי, שיפור איכות השירות והמזון והגברת הרווחים.

ליועץ העסקי יש תפקידים רבים. בין שאר התפקידים, יועץ עסקי צריך לסייע בניהול כללי של העסק, בבניית תכנית עסקית, בניהול פיננסי, בשיווק, בניהול ספקים, בניהול מלאי ובשיפור שירות לקוחות.

ייעוץ עסקי בתחום הליווי העסקי למסעדות יציב בפני בעלי המסעדה מגוון יעדים כמו הגדלת הרווחים, הגדלת הנוכחות בשוק ושמירה על המוניטין, הפחתת הוצאות, שיפור תהליכים פנימיים, גיוס לקוחות חדשים ועוד.

שלומי גבאי
שלומי גבאי

יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם.

מאמרים נוספים

אודות שלומי גבאי

שלומי גבאי, יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם. בתהליך הליווי, מבצע שלומי אנליזה לעסק ברמת המאקרו והמיקרו.

למידע נוסף >>>

תוכן עניינים

דברו איתי