אימון עסקי למנהלים

ברוכים וברוכות הבאים,

שמי שלומי גבאי, אני יועץ עסקי ומאמן עסקי למנהלים. האימון דומה מאוד לייעוץ, כיוון ששניהם בסופו של יום נועדו ללוות אדם מסוים. אין אפשר להוציא מן הייעוץ את הפן האישי. כך נכון הדבר כפליים באימון עסקי.

מנהלים ומנהלות נדרשים לאינספור אתגרים מדי יום ויום. אתגרים הבאים לידי ביטוי בקבלת ההחלטות, באמוציות המלוות סיטואציות לעתים קשות וסבוכות.

מטרתי כאן היא לעמוד לצידכם, לחלוק אתכם את הידע המעשי שצברתי במרוצת הזמן, ולאפשר לכם להשיב את תחושת השליטה. להצעיד את העסק קדימה עם חשיבה ניהולית משופרת.

עומד לצידכם, אתכם, בצמתים החשובים

על אף שעולמות הייעוץ העסקי עוסקים בעיקר מספרים, אי אפשר להוציא מן המשוואה את תחושת הבדידות שלעתים מאפיינת בעלי ובעלות עסקים כמו גם מנהלים בדרגים בכירים.

אלו אנחנו לבסוף שצריכים לקבל את ההחלטות המכריעות, ומניסיוני לעתים זה 'בא טבעי' ולעתים מדובר בתהליך ארוך וממושך של התלבטויות והתחבטויות.

בכל אלו ואלו אני שם אתכם, מאמן אתכם לחשוב בצורה ניהולית, לקבל החלטות מושכלות וגם.. לדעת כיצד לשלב אמוציות שכן אי אפשר לנהל עסק בלי לעשות זאת מתוך הלב.

כל שינוי גדול מתחיל בצעד אחד קטן

אני מזמין אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות >

מה עושים במסגרת אימון עסקי למנהלים? ובכן, מעלים את הנושא הרלוונטי. יכול להיות שהמתאמן לא ידע מה הכי רלוונטי על מנת לראות שינויים בחיים. ובכן, מאמן מיומן וקשוב יכול לעזור לו לדייק את חוט המחשבה, עד שמגיעים לסיבות השורשיות, דרכן ניתן לחצוב ולעשות שינוי. במסגרת אימון עסקי למנהלים יכול מאוד להיות שיעלו נושאים מאוד שכיחים, ותתבצע העברה של ידע, כמו לדוגמה, מודל פירמידת הצרכים של מאסלו.

מדובר במעין מדרג צרכים, על מנת לסייע למתאמנים להבין אילו צרכים הם רוצים ואף צריכים למלא בחייהם, ומתוך כך לקבוע את מטרות האימון. מדוע למלא צרכים? ובכן, לא רק שזה מסייע לנו לחיות בסיפוק רב יותר, זה מסייע לנו לקדם מטרות יותר נעלות, כמו מימוש עצמי ואף עזרה משמעותית לזולת. 

לעתים זה פשוט יכול להיות קל יותר לתת מענה על הצרכים שלנו, כשאנחנו רוצים לעשות דברים גדולים בעולם. כי אז אנחנו מוודאים שיש לנו את כל התמיכה הפנימית שאנחנו צריכים על מנת "להצליח בגדול".

מה לגבי הצבת מטרות במסגרת אימון עסקי למנהלים?

במסגרת אימון עסקי למנהלים תתרחש קביעת מטרות. באופן טבעי, אם אנחנו יודעים על איזה צורך אנחנו צריכים לתת מענה, נוכל להבין אילו מטרות נגזרות מתוך המענה. 

על מנת שנוכל לדייק את התהליך האימוני באופן היעיל והרציני ביותר, נרצה להגדיר מטרות שאם יוגשמו נוכל להגיד כי אימון עסקי למנהלים נעשה כמו שצריך. אם קיים צורך הישרדותי לדוגמה, או צורך באספקט הפיננסי – ניתן למקד את הליך אימון עסקי למנהלים סביב מטרות אלו כאשר התהליך יוגדר כהצלחה באם הוגשמו כמתוכנן. 

כאמור, אימון עסקי למנהלים נחשב כהצלחה רק אם הושגו המטרות האימוניות אשר הוגדרו בתחילתו. ואכן, יש להגדיר מדדים מדויקים להצלחת התהליך.

כיצד האימון יכול לסייע?

אימון עסקי למנהלים יכול לעזור בכל מיני רבדים ואספקטים. עקב כך שמדובר על אימון עסקי ולא על אימון אישי, הפוקוס הוא כמובן על מה שקורה בעסק ברובד הניהולי. ואכן, פעמים רבות, מה שקורה בעסק ברובד הניהולי קשור לתחומים אחרים בחיים. 

אימון עסקי למנהלים יכול לגעת גם בתחומים אלו, בהינתן הרצון, הצורך והיכולת של המאמן לסייע בכך. על אימון עסקי למנהלים לסייע למתאמנים לשפר איכויות רלוונטיות לניהול העסק שלהם בתנאי השוק המודרניים והקיימים.

לדוגמה, יכול להיות שיהיה צורך מצד המנהל, להעצים עובדים כך שידעו להתמודד נכון עם לחץ, או עם משא ומתן, או להבין בכלל כיצד לנהל נכונה את העסק ולפתור מחלוקות או להטמיע שינויים ארגוניים. עם כל אתגר חדש שאפשר לסייע בהשלמתו, אימון עסקי למנהלים יכול לעזור.

אימון עסקי למנהלים יכול לסייע למנהלים בניהול הזמן שלהם. הדבר יכול להיות קריטי ומשמעותי במיוחד, עבור מנהלים שמוצאים את עצמם מתמודדים עם כל מיני הסחות דעת שונות ואפילו גירויים לא הכרחיים (כמו רשתות חברתיות, אפליקציות, אימיילים, משימות לא חשובות אך "דחופות" וכן הלאה). 

כשאנחנו מנהלים ארגון, אנחנו רוצים לתת עדיפות למשימות השורשיות והרלוונטיות ביותר לצמיחתו של הארגון. כלומר, לתת את תשומת הלב שלנו לצמחים בגינה שאנחנו רוצים לטפח, לא לאלו שלא. 

ניהול זמן הוא פונקציה של התמקדות במה שאנחנו רוצים (וצריכים) לעשות, מתי שאנחנו רוצים וצריכים לעשות אותו על מנת לייעל את התוצאות שלנו ולהפיק מה שצריך לטובת התנהלות ארגונית נכונה.

אימון עסקי למנהלים יכול לסייע למנהלים להבין איך לנהל את הזמן שלהם על מנת לעשות איתו יותר. לכל האנשים יש 24 שעות ביממה, אך יש אנשים שיודעים למנף אותן עבור מה שצריך – קודם כל. אימון עסקי למנהלים נועד לסייע למקסם את השימוש במשאב הזמן.

הגדרת יעדים - שלומי גבאי
בניית אימון עסקי למנהלים

מדוע חשוב שיהיה מישהו שיראה אותנו ויהדהד לנו את המסוגלות שלנו?

אימון עסקי למנהלים יכול לשמש גם ככתף תומכת. מדוע זה חשוב ומשנה? ובכן, לכולנו יש ציפיות מעצמנו. לעתים, הציפיות שלנו יותר גבוהות ממה שאנחנו מוכנים להודות בהן. ולכן, אנחנו לא מודים בהן. אנחנו מעבירים את הזמן מבלי להודות בסטנדרטים הגבוהים שלנו לגבי עצמנו ולכן לא טורחים לעשות מה שצריך על מנת לעמוד בהם.

כאשר אנחנו עושים אימון עסקי למנהלים אנחנו פוגשים מאמן שיכול לשקף לנו את הסטנדרטים שלנו, ואת הנכונות שלנו לעמוד בהם וגם לתמוך בנו לעשות את זה. כך שאנחנו פשוט לא מוותרים לעצמנו, משנסים מותניים ועושים מה שצריך על מנת לתת את המיטב. זאת כי אנחנו יודעים שאנחנו מסוגלים, וכעת יש מישהו נוסף שלא רק מהדהד לנו את הידיעה הזאת, מסייע לנו ליישם אותה הלכה כמעשה.

ובכך אנחנו יכולים לשפר את ההתנהלות שלנו בתחומים משמעותיים כדרך הגשמה של הסטנדרטים הפנימיים שלנו להצלחה. בין אם זה אומר לעשות דברים אחרים, להביא יותר מן הקול האמיתי שלנו לעבודה או פשוט להביע צד בנו שטרם חשבנו להראות לעולם (וכן הלאה אפשרויות). 

במילים אחרות, אנחנו מרשים לעצמנו להתעלות לרמה של הציפיות הפנימיות שלנו מעצמנו ומבטאים בקול רם את הציפיות החיוביות שיש לנו מעצמנו, ואת האמונה בכך שאנחנו למעשה יכולים להיות האדם שאנחנו רוצים להיות.

כיצד אימון עסקי למנהלים יכול לסייע במימוש וקרקוע תוכניות משמעותיות?

אימון עסקי למנהלים יכול לסייע לנו לממש תוכניות. במקרים רבים, יש לנו תוכניות לעשות דברים גדולים בחיים שלנו, אך משום מה לא הוצאנו אותן לפועל. אנחנו קוראים לזה, להוריד לקרקע את הבלונים שלנו. לעתים, ישנם פחדים מסוימים סביב התנעת תוכניות מסוימות, או פשוט בלבול מנטלי. 

כאשר אנחנו ממקדים את החשיבה שלנו, מנקים את התפישה שלנו ומתחייבים באמת במסגרת הליך אימון עסקי למנהלים להוציא תכנית מסוימת לפועל, אנחנו מגדילים את הסיכוי והמחויבות העצמית שלנו לכך שזה יקרה.

אף על פי העיסוק בדברים שנמצאים בעולם הפנימי, יש לציין כי אימון עסקי למנהלים איננו טיפול פסיכולוגי. כלומר, מטרתו היא להביא לשינוי בדפוסי חשיבה והתנהגות. כמובן, יש טיפולים פסיכולוגיים שזהו כל מטרתם – אך ניתן לחשוב על הליך אימון עסקי למנהלים כעל הליך פונקציונלי ותפעולי. 

קצת כמו להיכנס למוסך ולתקן איזה רכיב, או אספקט מסוים בכלי – ואז להחזיר את הרכב לכביש במצב משופר. אימון עסקי למנהלים יכול לקחת שעה עד שלוש שעות, תלוי בהקשר, כאשר במסגרתו תתבצע שיחה ממוקדת שמטרתה לקדם את המתאמן בהליך הנבחר.

במקרים מסוימים, אימון עסקי למנהלים יהיה דווקא הליך קבוצתי או צוותי, לאו דווקא אימון של אחד על אחד. עבודה צוותית יכולה להתאים לעסקים משפחתיים, כאשר יש בו דגש הן על הקבוצה והן על האינדיבידואל. במקרים אחרים, אימון עסקי למנהלים יהיה סוג של הכשרה תוך כדי עבודה למטרת חיזוק היכולות בפועל, במגוון סוגיות המתרחשות במהלך הליך העבודה עצמו (כמו יחסי עמיתים ולקוחות, השלמת משימות בזמן רצוי וכן הלאה).

אימון עסקי למנהלים

שלומי גבאי יועץ עסקי ומומחה בהובלת עסקים לשיאים חדשים, ומעניק שירותי אימון עסקי למנהלים המהווים עוגן מרכזי בכל עסק או ארגון. האימון נעשה אחד על אחד עם מנהלי הארגון או בעל העסק ומטרתו לייצר מבנה ארגוני נכון ומתאים לעסק, להגדיר תפקידים וגבולות, לשפר את הביצועיים ולייצר מתודות עבודה שעובדות באופן מיידי ומחזיקות לאורך זמן. התוצאה – הגדלת הרווחיות והתייעלות ארגונית.

למה אימון עסקי למנהלים?

האימון מאפשר למנהלי הארגון להתפתח מבחינה מקצועית והן מבחינה אישית, על ידי מתן כלים להעצמת החוזקות ולהתמודדות עם החולשות. בנוסף, במהלך האימון יקבלו המנהלים כלים ליצירת טכניקות ניהול חדשות ולפיתוח מיומנויות החשיבה שיאפשרו להם להסתכל על הדברים מזווית שונה.

את האימון מעביר שלומי גבאי, מומחה בהובלת עסקים וארגונים ליעדים חדשים, כיהן במגוון תפקידים ניהוליים בכירים בחברות בינלאומיות ונגע באספקטים מגוונים בעולמות העסקיים. מטרתו להיכנס לארגון כשותף אמיתי ולייצר שינויים משמעותיים לטווח המיידי והארוך.

כיצד תהליך האימון עובד?

הכרת ההון האנושי

הכרה של פעילות העסק, המבנה הארגוני ובחינת המשאב האנושי לעומק במטרה להתאים תוכנית אימון ייעודית בהתאם לאתגרים הקיימים ו/או היעדים הרצויים.

תהליך האימון

פגישה אחד על אחד עם מנהלי הארגון ומתן כלים לשיפור ההישגים, תוך הגדרת יעדים חדשים, שיפור המיומנות ובניית תוכנית עבודה ליישום הכלים שניתנו.

יישום ומעקב

בתום האימון, נוודא כי הכלים ותוכניות הוטמעו בעסק בצורה הטובה ביותר, תוך מעקב ושיפור מתמיד עד להגעה ליעדים הרצויים.
אולי יעניין אותך?
למידע נוסף וייעוץ ראשוני, התקשרו עוד היום >>>