כיצד ליווי עסקי ישפר את העסק שלך

ליווי עסקי ישפר את העסק שלך

לאף אחד אין ספק שבעל העסק מכיר הכי טוב את העסק שלו ואת התחום שבו הוא פועל ולא פעם עולה השאלה מדוע בכלל אנחנו צריכים ליווי עסקי של יועץ חיצוני, אך הניסיון מלמד כי ליועץ העסקי יש ראייה רחבה וידע מקצועי רב יותר מאשר לבעל העסק. היועץ העסקי מתמצא במושגים עסקיים רבים והוא יודע להטמיע אותם בבתי עסקים, היועץ יודע לזהות בעיות חשובות ולסייע בפתרון שלהן, הוא מסייע בשיפור תהליכים כמו הנעת עובדים, שיווק  ופרסום, בעיות בתזרים המזומנים, חוסר רווחיות ועוד.

היועץ העסקי מספק לבעל העסק את השלווה ואת הביטחון שהוא בדרך הנכונה, גורמים  חשובים המזרימים אנרגיות חיוביות לבעל העסק ומסייעים לו מול האתגרים וההתמודדויות הרבות הנדרשות מבעלי עסקים בשווקים רבי תחרות.

יועץ עסקי נמצא עם בעל העסק ברגעים השמחים וגם ברגעים הקשים שבהם הוא עוזר ומסייע בהתמודדויות.

אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון בשיחת ייעוץ ללא התחייבות

ליווי עסקי – מהם התחומים שבהם הוא מסייע לעסקים

ליווי עסקי מסייע בהיבט הפיננסי של בית העסק.

מילת המפתח של הייעוץ העסקי היא ניהול נכון של בית העסק. יועץ עסקי יסייע לבעל העסק לבנות תזרים מזומנים נכון, לנהל נכון את המלאי, לקבוע את התמחור הנכון, לבדוק את הרווחיות ולמצוא דרכים להגדיל אותה ועוד.

היועץ העסקי יבדוק האם תהליך המכירות הוא תהליך אפקטיבי, איך אפשר להגדיל את אחוזי הסגירה ולהגיע למחזור מכירות גדול יותר, איך אפשר לשפר את יעילות העובדים, האם העובד מתאים לתפקידו ואיך לגייס עובדים בצורה נכונה.

ליווי עסקי יעטוף את בעל העסק ויאפשר לו להתמודד עם האתגרים

ליווי עסקי יעטוף את בעל העסק ויעניק לו את הכלים איך להתמודד עם הקשיים, איך להתגבר עליהם ואיך לצאת מכל קושי ומשבר חזק יותר.

בעלי עסקים רבים מוצאים את עצמכם לא אחת בסוף היום, או בסוף החודש "עם הלשון בחוץ". ניהול העסק שואב מהם אנרגיות רבות שגוזלות מהם את רוב שעות היום, בלי להשאיר לעצמם זמן פנוי למשפחה, לבילויים ועוד. יועץ עסקי יפעל יחד עם בעל העסק לשיפור מתמיד של המנגנון העסקי, להתייעלות נכונה עם הזמן, לחלוקת תפקידים בין העובדים, לשיווק נכון שישאיר בידם יותר כסף פנוי וגם זמן פנוי. כאשר בעל העסק אינו מאושר בעבודתו, אינו שמח ואינו מסופק, מאוד מהר הוא עלול להרים ידיים.

יועץ עסקי יזהה את הגורמים לפגיעה בנקודות השפל ויצור מנגנונים שיקדמו את העסק בכל מצב

כל בעל עסק מכיר את זה, יש חודשים או עונות שבהם העסק חי, תוסס, פעיל ורווחי ויש תקופות יבשות שבהם בעל העסק מנסה להרים את הראש מהמים ולא תמיד מצליח.

יועץ עסקי מקצועי יזהה את הגורמים לפגיעה בפעילות העסק בנקודות השפל ויחפש דרכים ומנגנונים שיווקיים שיקדמו את בית העסק בכל מצב.

ליווי עסקי – משולחנו של היועץ העסקי

אביבה מהוד השרון הקימה עסק לשיווק דיגיטלי. יש לה לקוחות קבועים, אבל היא מרגישה שהיא יכולה להשיג יותר, להרוויח יותר ולגדול. אל היועץ העסקי היא הגיעה בבקשה שיסייע לה להיות מדויקת יותר, לשלוט בתזרים המזומנים ובעיקר כדי להשיג לקוחות חדשים.

במסגרת עבודתה אביבה מעניקה מגוון שירותים. היא בונה אתרים ומעצבת אותם, היא מנהלת דפים עסקיים בפייסבוק, באינסטגרם ועוד. יחד אתה בדקנו את השירותים שהיא מעניקה, מיפינו אותם והכנסנו כל שירות לטבלת אקסל מסודרת.

והנה הפתעה, אביבה שעד היום הייתה בטוחה שהשירות הרווחי ביותר עבורה ושבו היא להשקיע את רוב המשאבים היה בנייה ועיצוב אתרים, גילתה במהלך התהליך שזה לא כך, ניהול הדפים העסקיים בפייסבוק ובאינסטגרם היו הרבה יותר רווחים.

בסיום התהליך אביבה הגיעה למסקנה שאין טעם להשקיע אנרגיה רבה ומשאבים בתחומים הפחות רווחיים והחלה להתמקד בשיווק שיביא לה לקוחות חדשים לתחומים שבהם היא רווחית יותר.

גם אתם רוצים להתקדם, ולהתפתח בדרך נכונה ורווחית, רוצים להרחיב את העסק שלכם כבר השנה, רוצים לבנות מהלכים אסטרטגיים שיביאו להצלחה?

אם עניתם כן על התשובות, צרו עוד היום קשר עם שלומי גבאי, יועץ עסקי שיגיע אליכם עם ניסיון רב, שיטות חדשות וטכניקות חדשות שיניעו את העסק שלכם אל שיאים חדשים.

שאלות ותשובות

כעיקרון המטרה שלנו היא להגיע כמה שיותר מהר לתוצאות טובות. אך חשוב לזכור שהצמיחה העסקית תלויה בגורמים נוספים שליועץ העסקי אין שליטה עליהם.

תלוי באיזה תחומים אתה מבקש ייעוץ עסקי, בהקמת עסק, לדוגמא, תידרש ליועץ העסקי רק בשלבים הראשונים של בניית העסק, וכעיקרון יועץ עסקי מקצועי יעניק לכם את הכלים שבעזרתם תצליחו להתמודד גם ללא ליווי צמוד.

הייעוץ העסקי ניתן לבעל העסק ולבעלי תפקידים בכירים בעסק. בכל מצב בעל העסק הוא זה שמוביל את השינויים והתהליכים הארגונים שעל העסק לעבור.

שלומי גבאי
שלומי גבאי

יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם.

מאמרים נוספים

אודות שלומי גבאי

שלומי גבאי, יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם. בתהליך הליווי, מבצע שלומי אנליזה לעסק ברמת המאקרו והמיקרו.

למידע נוסף >>>

תוכן עניינים

דברו איתי