ייעוץ אסטרטגי

ברוכים וברוכות הבאים,

שמי שלומי גבאי, אני אמנם מציג את עצמי קודם כל כיועץ עסקי, אך אני חושב שחשוב מכך, אני מביא איתי ניסיון. ניסיון בתפקידים בכירים שונים בהם לעתים נתקלים בצמתים ובאתגרים.

מטרת הייעוץ היא לבחון את מצבו של העסק הנוכחי, לחקור את הקיים ולבחון כיצד ניתן לשחק עם התנאים שנוצרו ולתעל אותם לטובתנו.

לאורך השנים נדרשתי לאתגרים שונים, לעתים להחלטות כואבות, לעתים להחלטות יצירתיות שמצריכות סיעור מוחות; מה שבטוח הוא, כי כל צעד שנעשה, יהיה תוצר של שיקולים ברורים והצבת יעדים נהירים.

עסק קטן או חברה גדולה? השירות מוכרח להיות פרסונלי

אני נוהג לומר שאצלי אין חברות ואין עסקים, יש אנשים.

אני מאמין גדול בכך; בסופו של דבר ההחלטות נובעות מתוך אדם אחד או מספר אנשים שמגיעים להחלטה משותפת. כל אחד ואחת מאתנו מביאים עמם עולם פנימי שלם.

שירותי הייעוץ ניתנים על דרך של ליווי אישי. זה אני ואתם באותה הסירה.

אשמח לקחת יחד אתכם חלק בקבלת ההחלטות של הארגון / העסק, ולבחון כיצד להצעיד את העסק צעד ענק קדימה.

כל שינוי גדול מתחיל בצעד אחד קטן

אני מזמין אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות >

 

ייעוץ אסטרטגי עסקי הינו סוג של תהליך ניהולי להערכת העסק הנוכחי, קביעת הכיוון האסטרטגי ואף הנחת מפת דרכים של יוזמות אסטרטגיות. ואולי זה בדיוק מה שהחברה שלכם צריכה כעת. 

לייעוץ אסטרטגי יש נוכחות כמעט בכל ענף, והוא מסוגל לספק לכם נקודת מבט חיצונית ומומחית על אתגרים עסקיים שונים. ייעוץ אסטרטגי עסקי מציע גישה רעננה ואובייקטיבית לנושאים מורכבים ומבטיח שעסקים ישקלו כל זווית לקבלת החלטות עסקיות גדולות.

מה זה בעצם ייעוץ אסטרטגי?

ייעוץ אסטרטגי עסקי מתרחש בעוד שבית העסק מביא צד שלישי, על מנת לספק נקודת מבט חיצונית ומומחית על האתגרים העסקיים שלו. ליועצי אסטרטגיה יש על פי רוב ידע רב בתעשייה והם יכולים להעריך סוגיות עסקיות ברמה הבכירה באופן אובייקטיבי. יועץ אסטרטגי עסקי בוחן מבט כולל על בעיות עסקיות ומציע ייעוץ מקצועי כיצד לגשת אליהן. 

יועץ אסטרטגיה מיומן עם ידע רב בטרנספורמציה דיגיטלית יוכל לעזור להחליט כיצד להמשיך בשינוי הדיגיטלי של החברה שלכם. ייעוץ אסטרטגי יכול לפתור עניינים עסקיים חשובים, כמו למשל – האם ההכנסות מהמודעות של האתר עשויות לאזן הפסדים כתוצאה מהפחתת מנויים. בנוסף לכך, יועץ אסטרטגי יכול לאסוף מידע על תשתית ה- IT של הארגון שלכם, כדי לראות אם הוא יוכל לנהל תעבורת אינטרנט נוספת. 

כמו כן, באמצעות ייעוץ אסטרטגי תוכלו לקבל תחזית לגבי האם הלקוחות שלכם יישארו מעוניינים בגרסה המודפסת של העסק שלכם כעבור כמה שנים. ונחתום את דברינו עם הידיעה כי יועץ עסקי יכול לספק לבית העסק שלכם בהירות נחוצה.

במה יועיל לכם ייעוץ אסטרטגי?

הנה איך ייעוץ אסטרטגי יוכל להועיל לכם:

יועץ אסטרטגי עסקי אשכרה יכול לחסוך לכם – שכירת מומחה לייעוץ אסטרטגיה מאפשרת לכם לחסוך אף כסף והן זמן. אתם יכולים להתרכז בפעילות היום יומית של העסק שלכם, והיועץ העסקי יוודא שהחברה שלכם תפעל ביעילות. אם תחליטו להעסיק עובד רגיל במקום יועץ אסטרטגי, אתם תעמדו בפני עלויות של גיוס עובדים, הטבות לעובדים והכשרת עובדים. זאת ועוד, אם העובד לא יסתבר כיעיל למדי, ייגרמו לכם הפסדים. כשאתם שוכרים את שירותיו הנאמנים יועץ אסטרטגיה, אתם בכך חוסכים הוצאות כספיות ניכרות שיכולות לשמש למטרות עסקיות קריטיות.

ידע רב בניהול עסקי – כל האחריות של מומחה לייעוץ אסטרטגי של צד שלישי היא להתמקד בקיים של בית העסק שלכם בפעולות ובמציאת הדרכים לשפר אותן. משום שמרבית היועצים האסטרטגיים משתייכים לחברות ייעוץ לאסטרטגיה עסקית, יש להם מומחיות בהתמודדות עם מצבים שונים בתעשייה. הארגון שלכם יזכה לקבל את הפתרונות הטובים ביותר האפשריים, שכן אנשי מקצוע אלו מגיעים עם ידע אדיר בניהול עסקי ויש להם היסטוריה של התמודדות מוצלחת עם בעיות דומות.

הבנה של פרקטיקה עסקית סטנדרטית - ייעוץ אסטרטגי

זמינות של משאבים – לכל עסק בפני עצמו יש מאגר מוגבל של משאבים זמינים. מנטורים לאסטרטגיה עסקית מגיעים עם ידע ומיומנות מעמיקים בתעשייה, וכן כלים, משאבים ונהלים רבים על מנת להעריך ולהניע את הביצועים העסקיים. עם המומחיות של ייעוץ אסטרטגי, אתם נהנים מהיתרונות של עלות מול תועלת, שכן בעלי מקצוע אלו יודעים אילו כלים ומשאבים הארגון שלכם צריך.

תפקידים רב צדדיים של אסטרטגים עסקיים – ניהול חברה דורש רמת ריכוז וסבלנות גבוהה. כשאתם הבעלים או המנהלים של חברה, יש להניח שכבר יש לכם הרבה מטלות ותחומים לטפל בהם. שכירת השירותים של ייעוץ אסטרטגי עסקי מבטיחה שלא תכרעו תחת העומס. בזמן שאתם עסוקים בפעולות היום יומיות של הארגון שלכם, קשה לצפות ולנתח שגיאות או פגמים בערוץ התפעולי. שיתוף של מומחה לייעוץ אסטרטגי יעזור לכם להביא פרספקטיבה חדשה לתרחישי תפעול. אנשי יועצי אסטרטגיה מוסמכים מאוד לאסוף את הנתונים הנדרשים ולוודא שכל החלטה עסקית חדשה תספק תוצאות מיטביות. תקשורת אפקטיבית בצורת דיווח וניתוח מסייעת לכם גם להשיג שקיפות בעבודת הארגון שלכם.

פיתוח פתרונות אפקטיביים – ייעוץ אסטרטגי תמיד מעודכן בשינויים האחרונים עם חוקים ותקנות רלוונטיים. המפגשים הרבים של היועץ האסטרטגי עם לקוחות שונים, אשר מתמודדים עם בעיות דומות, עוזרים ליועצים האסטרטגיים להבין טוב יותר מנעד נרחב של נושאים עסקיים. יועצי אסטרטגיה משתמשים בשיעורים שהם לומדים בעבודה ועובדים עם קהל לקוחות נרחב כדי לספק פתרונות עסקיים חדשניים.

מהם הקווים לדמותו של ייעוץ אסטרטגי?

יועצים אסטרטגיים נהנים משפע של מיומנויות, על מנת להצטיין בתפקידיהם. הסיבה לכך היא מבחר המשימות העומדות על הפרק ורבגוניות המחשבה הנדרשת בשביל להצליח בתפקיד של ייעוץ אסטרטגי. להלן כמה מהמיומנויות הנפוצות ביותר של יועץ אסטרטגי ומדוע הן מהוות מפתח לקריירה של יועץ מצליח, והנה הקווים לדמותו של ייעוץ אסטרטגי:

הבנה של פרקטיקה עסקית סטנדרטית – כדי לקבוע היכן עסקים עושים טעויות ולהתייעץ ביעילות לגבי הכיוון שאליו הם יכולים ללכת בטווח הארוך, יועצים אסטרטגיים מסתמכים על ההבנה שלהם בתהליכים עסקיים. אף במידה וזאת הבנה של מערכות אימות במגזר הבנקאי, ואף במידה וזאת הזמנת נהלי משאבים בעולם הייצור, הבנה בסיסית של העולם אתו אתם עובדים היא עניין של הכרח. תגובות אסטרטגיות הנבנות מכך, ולא דעות אישיות, מהוות בסיס חזק לצמיחה עסקית.

חוסר משוא פנים – עבודה בייעוץ אסטרטגי יכולה להוביל לשיחות עם עשרות אנשי מקצוע שונים במגוון תעשיות ואולי אפילו תהיו חברים של רבים מהם. אתם לא יכולים לתת לזה להשפיע על העבודה שלכם. באמצעות מתן אפשרות לקשרים אישיים עם לקוחות להשפיע על הייעוץ שלכם, ייתכן שלא תציעו את העצה הטובה ביותר עבור העסק ועלול בסופו של דבר לפגוע בכדאיות ארוכת הטווח של ארגוני לקוחות בתרחיש הגרוע ביותר.

גמישות – על ידי מספר לקוחות בו זמנית, ייעוץ אסטרטגי מעמיס על זמנם וחשוב לנהל זאת בצורה נאותה. מבלי להיות גמישים מספיק כדי לנהל מספר לקוחות, יועצים אסטרטגיים מתקשים לעתים קרובות למצות את הפוטנציאל שלהם ולהגביל את זרמי ההכנסות שלהם, משום שהם מסוגלים לקבל עבודה רק ממספר מוגדר של לקוחות. לקיחת עבודה רבה מדי עשויה להיראות לעתים קרובות כמו הצעה מפתה ליועצים אסטרטגיים, אבל על מנת לבצע את עבודתכם כהלכה ולבצע עסקים חוזרים, תשמרו על תיק עבודות שאתה יכול לנהל בנוחות.

חשיבה אנליטית – יש כמות משמעותית של ניתוח נתונים בייעוץ אסטרטגי, הדבר נובע מכך שכל פרויקט עשוי לדרוש מהיועצים האסטרטגיים לקרוא אוסף של נתוני מכירות, דוחות ייצור ועוד כדי לגלות חוסר יעילות במבנים של ארגוני לקוחות. ללא עין זו לנתונים, בעיות בעסקים חומקות מבעד לסדקים ולאסטרטגיות ארוכות טווח יש פערים ברורים שעלולים להיחשף בתקופות קשות.

חשיבה יצירתית – בעוד שניתוח הוא המפתח לייעוץ אסטרטגי, פיתוח אסטרטגיות יצירתיות כדי לעזור לחברות להשיג את מטרותיהן הוא גם המפתח לוודא שהחברה או ארגון הצדקה שאתם עובדים אתם יוכלו לשגשג קדימה. זה דורש בדרך כלל כמות משמעותית של חשיבה יצירתית, מכיוון שאין שני עסקים שעוסקים בנושאים זהים. חשיבה יצירתית מאפשרת לכם לראות הזדמנויות עסקיות שאחרים אולי לא, ועוזרת ללקוחות שלכם לשגשג כאשר הם אולי נאבקו אחרת. יישם פתרונות שהמצאתם בעבר, אבל שימו עליהם טוויסט כדי לגרום להם לעבוד עבור לקוחות שונים.

שלומי גבאי - יועץ אסטרטגי וותיק

ברוכים הבאים לאתרי, שמי שלומי גבאי, יועץ עסקי ואסטרטגי ומנטור למנהלים המבקשים לבחון כיצד לייעל את עבודתם.

בכל שאלה והתייעצות בנושא, אני מזמין אתכם לפנות אלי אישית ואשמח לסייע. ניתן ליצור איתי קשר טלפוני או להשאיר לי פניה באתר.

שאלות ותשובות על ייעוץ אסטרטגי:

ייעוץ אסטרטגי הוא דרך מצוינת לעסקים לקבל נקודות מבט חדשות על האופן שבו הם יכולים לייעל את הפעילות שלהם. בעזרת יועץ אסטרטגי, בעלי העסקים יכולים לזהות הזדמנויות חדשות ושיטות פעולה יעילות יותר. יועצים אסטרטגיים מביאים מומחיות וניסיון והם יכולים לסייע ביצירת פתרונות ורעיונות חדשניים במהלך הפעילות השוטפת ובתקופה שבה העסק מצוי במשבר.

כל בעל עסק צריך לבדוק את המטרות והאסטרטגיות העסקיות שלו על בסיס קבוע אחת לתקופה כדי להבטיח שהם עדיין רלוונטיים ועדכניים. חשוב להעריך את ההתקדמות של היעדים והאסטרטגיות העסקיות מעת לעת כדי לזהות תחומים הדורשים שיפור או התאמות.

יעוץ אסטרטגי הוא סוג של ייעוץ עסקי ופתרון בעיות המסייעים לבעלי העסקים לקבל החלטות טובות יותר ולהשיג את המטרות העסקיות. יועצים עסקיים עוסקים בניתוח המצב הנוכחי של בית העסק, בזיהוי נושאים מרכזיים, בפיתוח אסטרטגיות לטיפול בבעיות אלו ויישומן. יועצים אסטרטגיים צברו ידע וניסיון רב בעבודתם והם יוכלו לספק תובנות ועצות  לגבי השווקים, הלקוחות, המתחרים והתפעול של הארגון.

מאמרים מהאתר
למידע נוסף וייעוץ ראשוני, התקשרו עוד היום >>>