ייעוץ פיננסי, מה כולל התהליך?

ייעוץ פיננסי

בעידן המודרני שבו אנו חיים, נוכח החיים לצד העולם הפיננסי המורכב ואשר עובר שינויים חדשות לבקרים, חשוב יותר מתמיד לתור אחרי הדרכה מנוסה או מוסמכת, וזאת על מנת לסייע לכם להבטיח עתיד פיננסי משגשג. ופה בדיוק נכנס לתמונה ייעוץ פיננסי, בעוד המטרה שעומדת למול עיניו היא להקל על הישראלים לגשת, כמו גם להפיק תועלת מקבלת הייעוץ הפיננסי המתאים ביותר, בשביל לממש את היעדים ואת הצרכים האישיים שלכם.

בניגוד לעבר, כיום ייעוץ פיננסי איננו נחלת העשירון האלפיות בלבד, כי אם הוא פונה לכל אחד מבינכם, מה שעשוי לסייע לכם להגן או לבנות את הנכסים שלכם, ואף לעזור לכם להפיק את המקסימום מההשקעות שיש לכם, או לחלופין להבטיח את העתיד שלך ושל קרובי המשפחה הגרעינית לטווח הארוך.

אנו מבקשים מכם, בכל לשון של בקשה, אל תעצרו לקרוא בפתיח של המאמר הנ"ל, אלא תקראו מתחילתו ועד סופו, ותגלו, בין השאר – מה כולל תהליך ייעוץ כלכלי? כי רב הנסתר על הגלוי…

אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון בשיחת ייעוץ ללא התחייבות

במה בא לידי ביטוי פועלו של ייעוץ פיננסי?

פועלו של ייעוץ עסקי פיננסי בא לידי ביטוי בכך שהוא יעבוד עמכם ולצידכם, תוך כדי התחשבות בכל הנסיבות הספציפיות ובמצב שלכם, תוך כדי שהיועץ הפיננסי יתאים תוכניות במיוחד בשבילכם, אשר תסייע לכם להגשים את המטרות לטווח הארוך ולטווח הקצר, וכן יגנו על הרכוש, ועליכם ועל קרובי המשפחה הגרעינית.

העזרה הרבה של היועץ הפיננסי מתבטאת בהיבטים הבאים:

 • היועץ הפיננסי יגן על הנכסים שלך.
 • היועץ הפיננסי ימציא תכנית לפרישה מעולה.
 • היועץ הפיננסי ידריך אותך איך להשקיע בצורה יעילה במיסים.
 • היועץ הפיננסי יגן עליך ועל קרובי המשפחה מכל תרחיש בעייתי.
 • היועץ הפיננסי יבחר בשבילך את אסטרטגיית ההשקעה הכי מתאימה לצרכים שלך.
  בעקבות הרבה מחקרים שנערכו בנושא זה, נמצא כי הסגולות של ייעוץ פיננסי מאוד חורגות רק מההיבט של רווחים פיננסיים מדידים לשם שיפור הבריאות והרווחה הגופנית שלך, ואף לשם הגברת האושר האישי שלך.

מה מעידים המחקרים על ייעוץ פיננסי?

בהתאם למנעד רב של מחקרים שבוצעו בהיבט של ייעוץ פיננסי, מעידים המחקרים על הממצאים הבאים:

 • לקוחות שעשו שימוש בייעוץ פיננסי שיועצו העידו על כמה עובדות – ראשית כל, בשיעור של תשעים אחוזים היו תמימי דעים כי הייעוץ פיננסי שלהם היה שותף קריטי להצלחה הכלכלית שלהם.
 • שנית כל, בשיעור של חמישים אחוזים העידו כי יועץ פיננסי סיפק להם בריאות נפשית משופרת.
 • שלישית, בשיעור של ארבעים ואחד אחוזים סברו שהיחסים עם חברים טובים ועם קרובי משפחה השתפרו לבלי היכר, ולבסוף, כשמונים ושמונה אחוז שנהנו משירותי יועץ פיננסי דיווחו על פחות סטרס או דאגות כאלו ואחרות.
 • בשיעור של תשעים ושלושה אחוזים דירגו את השירותים של יועץ פיננסי כטוב מאוד או טוב ביחס לערך השירותים שלו.
 • כתשעים אחוז מן הלקוחות של יועץ פיננסי דיווחו כי הגישה לייעוץ פיננסי השאירה אותם במצב כלכלי טוב יותר.
 • בשיעור של שמונים וארבע אחוזים הסכימו כי ערך יועץ פיננסי עולה על ההוצאות הכספיות בגין השירות שלו.
 • שבעים ואחד אחוזים ראו את היועץ הפיננסי שלהם בעזרת הפניה, אשר הדגישה את החשיבות של המלצות מפה לאוזן.
 • ארבעים ושישה אחוז מבני האדם שאינם קיבלו יועץ פיננסי, היו פתוחים לרעיון של פנייה לקבלת יועץ פיננסי בעתיד, ביחד עם סבירות גבוהה יותר של בשיעור שמונים אחוזים לשקול עצה אם יזוהה להם צורך ספציפי.
 • יש להניח כי תשעים ושלושה אחוזים מהאנשים בהחלט ימליצו על היועץ הפיננסי שלהם לשכנים, לקרובי המשפחה, לעמים או לחברים הטובים שלהם.
 • בשיעור של תשעים ושלושה אחוזים מאמינים כי עצות מפיו של יועץ פיננסי מספקות בהירות לגבי מטרות והתקדמות לקראתן.
 • שמונים ותשעה אחוזים סבורים כי עצות של יועץ פיננסי מסייעות לעורר בהם את הרצון ואת המוטיבציה לעבוד לקראת היעדים שלהם ולהגיע אליהם.
 • בשיעור של תשעים ואחד אחוזים הגיעו לתמימות דעים כי קבלת ייעוץ פיננסי סייעה להם להשיג את יעדיהם הפיננסיים.
 • כשמונים ושישה אחוזים הסכימו כי עצות מפיו של יועץ פיננסי סייעו להם להשיג את המטרות האישיות שלהם.

איך ייעוץ פיננסי יכול להגן עליכם ועל קרובי המשפחה?

בעוד קיימת כמות אדירה כיום של מוצרי ביטוחי חיים בשוק, ייעוץ פיננסי עשוי להגיד לכם מה מבניהם באמת מומלץ לרכוש, מתוך כך שהיועץ הפיננסי יקדים להעריך את העמדה, ואז להנחות אתכם דרך כל מיני התכוניות הכי מעולות, בשביל להגן עליכם ועל קרובי המשפחה, אף במידה ואתם נשואים, ואף במידה ואתם רווקים, או גם באם אתם בעלי משפחה צעירה, וגם במידה ואתם מתקרבים לגיל הפרישה לגמלאות.

האם ייעוץ פיננסי יספק לכם שקט נפשי?

בעוד כל העניין שסובב מסביב לנושא הכספים הינו מסובך למדי, ובעוד יש המון היבטים לשקול, על מנת להגן על הכסף, ואף להפיק מהכסף את המקסימום, זה ידוע לכל בר דעת כיום, כי השווקים תנודתיים, וכי יש המון תגמולים, כמו גם סיכונים.

על מנת לסלול את נושא הכספים בצורה בטוחה ומרגיעה, שכירת השירותים של ייעוץ פיננסי מסוגלת לספק לכם שקט נפשי, וכן לכוון אתכם כראוי לכיוון הנכון. אף במידה ואתם צריכים יועץ עם מומחיות ייעודית, ואף במידה ואתם צריכים ייעוץ מעשי או כלכלי, בוודאי חיש מהר תבינו כי בראייה קדימה הכספים אשר תשקיעו בעזרתו האדיבה של יועץ פיננסי יחזירו את ההשקעה שלכם כפל כפליים.

האם יש ביכולתו של ייעוץ פיננסי לתכנן נכונה את ההוצאות הכספיות ואת החסכונות שלכם?
ברור מאליו, כי יש ביכולתו של ייעוץ פיננסי לתכנן נכונה את ההוצאות הכספיות ואת החסכונות שלכם, בעוד שעל מנת להבטיח את העתיד בראייה לכמה שנים קדימה, אתם חייבים לבנות מספר נכסים, קודם כל, בשביל להשאיר "לירה שחורה ליום אפור", ואז לצלוח תשלומי מותרות בשביל הנפש שלכם.

וכאן בדיוק נכנס לתמונה היועץ הפיננסי, שבשלב הראשון הוא יעזור לכם לתכנן את מערך ההוצאות הכספיות שלכם, באופן הזה שתתחילו לייצר חסכונות, כאשר בשלב הבא היועץ הפיננסי יתכנן לכם את החסכונות באופן הזה שיבנו את העושר שלכם באופן הכי אפקטיבי. לא חשוב מה הסכום שאותו תחסכו, היועץ הפיננסי עשוי לבחון את המצב הכלכלי שלכם, תוך כדי מציאה של נקודת ההתחלה הכי מצוינת בשבילכם.

האם ייעוץ פיננסי יכול לייצב אתכם היטב במסלול ההשקעות?

אף בעוד ההשקעות שביצעתם נערכו ואף פועלות בהתאם לכל התכנונים ההתחלתיים שלכם, עדיין צריך לעקוב אחריהן בקנאות, לכל תרחיש של התפתחויות בשוק או תרחישים חריגים אשר יגרמו לכם לסטות מהמסלול.

ופה בדיוק ניכר התפקיד החשוב של ייעוץ פיננסי, בעוד היועץ הפיננסי ייטיב לפקוח עין על תוכניות ההשקעות, כאשר הוא מסוגל לסייע לכם לגבש רווחים ככל שהמועדים למטרות הסופיות שלך מתקרבים, ואף להעריך את הביצועים שלכם אל מול העמיתים, והן לוודא כי ההקצאה של הנכסים איננה תתעוות עם השינוי בשווקים, וכיוצא בכך.

האם ייעוץ פיננסי מסוגל לסייע לכם בתכנון של היציאה לגמלאות?

כאשר כיסיתם כבר את כל ההיבט של החיסכון לטווח הקצר, הגיע הזמן של להתחיל לחשוב על החיסכון שלכם לטווח הארוך, בעוד מרבית בני האדם במציאות העכשווית כבר השכילו להבין כי אין הם יכולים לסמוך על מדינת ישראל יותר מדי, ולפיכך תכנון היציאה לגמלאות הוא ממש לא פשוט ומורכב למדי, כאשר יש מנעד נרחב של אפשרויות.

בהעסקה של ייעוץ פיננסי מסייעים בניפוי של כל היתכנויות וכללי המוצר, וכן מסייעים בבנייה של תיק עבודות, בשביל למקסם את הסיכויים הטובים בראייה קדימה של העתיד שלכם.

שאלות ותשובות

ייעוץ פיננסי הוא שלב חשוב בניהול הכספים שלך. זה יכול לספק לך את הייעוץ וההכוונה הדרושים לך כדי לקבל החלטות מושכלות לגבי הכסף שלך. במהלך תהליך הייעוץ הפיננסי, אתה יכול לצפות לדון במצב הפיננסי הנוכחי וביעדים שלך, לקבל ייעוץ לגבי תקציב, ניהול חובות ואסטרטגיות אחרות לניהול כספים ולפתח תוכנית להשגת היעדים הפיננסיים שלך. עם היועץ הנכון, אתה יכול לצבור את הידע והביטחון הדרושים כדי לקבל החלטות פיננסיות נכונות.

בכל הנוגע לניהול הכספים שלך, קבלת ייעוץ מקצועי מיועץ פיננסי עשוי להיות עבורך בעל ערך רב. אבל כמה עולה לקבל ייעוץ פיננסי מיועץ? עלות הייעוץ הפיננסי תלויה בסוג השירות שאתה צריך ובמורכבות המצב שלך. יועצים פיננסיים גובים בדרך כלל תעריף שעתי או תשלום קבוע עבור השירותים שלהם. הם עשויים גם להציע עסקאות חבילה הכוללות שירותים מרובים בתעריפים מוזלים. חשוב לחפש ולהשוות מחירים לפני שמחליטים עם איזה יועץ פיננסי להשתמש.

יועצים פיננסיים הם אנשי מקצוע שיכולים לעזור לאנשים ועסקים לנהל את הכספים שלהם. הם מספקים מגוון שירותים הכוללים ייעוץ השקעות, תכנון פרישה, תכנון מס, תכנון עיזבון ועוד. בעזרת יועץ פיננסי תוכלו לקבל החלטות מושכלות לגבי עתידכם הפיננסי ולהבטיח שהכסף שלכם עובד עבורכם בצורה היעילה ביותר שיש.

שלומי גבאי
שלומי גבאי

יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם.

מאמרים נוספים

אודות שלומי גבאי

שלומי גבאי, יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם. בתהליך הליווי, מבצע שלומי אנליזה לעסק ברמת המאקרו והמיקרו.

למידע נוסף >>>

תוכן עניינים

דברו איתי