מהם השלבים להגדלת הרווחים עם ליווי עסקי חכם?

השלבים להגדלת הרווחים עם ליווי עסקי חכם

הגדלת רווחים בכל עסק מבוססת על כמה נתונים בסיסיים, כמו החוזקות של העסק שאפשר להרחיב אותם, איתור החולשות וקבלת החלטות לגביהם.

ניתוח הפעילות העסקית

כדי לקדם תהליכים יבצע שלומי גבאי בשלב ראשון ניתוח מעמיק של ההתנהלות העסקית כרגע. מה מתבצע באופן נכון ובאילו פעילויות דרוש שיפור. מדובר בעבודה מעמיקה שבה איש ליווי עסקי חכם בוחן את כל הפעילות באופן מדוקדק בכל סוגי הפעילות ובכל המחלקות. רק לאחר שהוא מבין את ההתנהלות באופן רוחבי, הוא יכול לגבש תוכנית של שינויים שתיצור תמורות חיוביות.

אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון בשיחת ייעוץ ללא התחייבות

שלבים להגדלת רווחים

בשלב הראשון יש לטפל בכשלים ולמצוא פתרונות לכל הנקודות הבעייתיות. יש מקרים שבהם יש צורך לטפל במחלקה מסוימת בהקדם, אם על פי דוח רווח והפסד זו מחלקה הפסדית. כאשר המחלקה הזו מפסידה בכל חודש כסף עקב חוסר דרישה למוצר שמיוצר בה, בעיות בשיווק, מתחרים שמוכרים מוצר דומה במחיר הרבה יותר נמוך, או כל סיבה אחרת, היועץ העסקי בוחן כמה דרכים לשיפור התוצאות. לעיתים אפשר לשנות את שיטת השיווק, ליצור הכנסות בנקודות מכירה נוספות כמו באמצעות חנות מקוונת, שינוי במערך כוח האדם או מתן הכשרה ייעודית לצוות הקיים.

בהתאם לתכנון של היועץ העסקי שמעניק ליווי עסקי חכם, מתחילים ליישם את התוכניות האלו בפועל שלב אחר שלב. אם יש שינוי, המהלך יוכתר בהצלחה אך אם תנאי השוק גוברים ולא ניכר שינוי מהותי יש מקרים שעדיף לסגור את הפעילות של מחלקה הפסדית. זאת כיוון שהכספים שהחברה מפסידה בה בכל חודש, נוגסים מהרווחיות של מחלקות אחרות.

העצמה של פעילות רווחית

לעומת זאת אם יש פעילות אחרת באחת המחלקות שהיא מצליחה מאד ויוצרת הגדלת רווחים נאים, כמו לדוגמה פס ייצור לחטיפים. הדרישה היא מאד גבוהה ואנשי המפעל לא מספיקים לייצר את כל הכמות הנדרשת. לאור זאת היועץ העסקי יבחן אפשרות של הרחבת קו ייצור זה על ידי רכישה של מכונה ייעודית נוספת או הרחבת שעות הייצור ל-24 שעות ביממה. הוא יבצע תחשיב של כל אחד מהצעדים האלו כולל העלויות הנלוות כמו לדוגמה הסעות וארוחות לילה ובהתאם לכך יקבל החלטה לכאן או לכאן.

כאשר המהלך החדש של שלומי גבאי ייושם בפועל אפשר יהיה לראות את גרף ההכנסות עולה באופן תמידי ועם הזמן היועץ מכין דוחות רווח והפסד חודשיים ואפשר לראות שינוי מהותי שמתחיל ומתעצם עם הזמן. כיוון שהמהלכים היו נכונים, רמת ההוצאות נשמרה ולכן הרווחיות עולה.

הכשרה של עובדים

יש מקרים רבים שבהם העובדים אינם מבצעים את עבודתם כראוי כיוון שאין להם די ידע. לכן הפתרון לכך הוא הכשרה רוחבית של העובדים בעלי תפקידים שונים כמו אנשי מוקדי השירות, מנהלי המחלקות המפיצים ועוד. לכל אחת מהשלוחות האלו מותאמת תוכנית אחרת והיועץ העסקי מלמד אותם ומכשיר אותם לאופן הנכון של מילוי התפקיד שלהם. הוא פותח בפניהם עולמות חדשים ודרכי התנהלות שהם לא מכירים. ההכשרה הזו נותנת את אותותיה ורוח הדברים משתנה באופן משמעותי.

אם אתם מרגישים שזה בדיוק הטאץ' של המיומנות שחסר להם בעסק, זה הזמן להשאיר לנו את הפרטים שלכם ומכאן הלאה אנחנו נוביל אתכם בבטחה לכל היעדים שלכם.

שאלות נפוצות על הגדלת הרווחים עם ליווי עסקי חכם:

תהליך ההגדלת הרווחים מתחיל בניתוח מעמיק של ההתנהלות העסקית של החברה. לאחר מכן, נוצרת תוכנית של שינויים המבוצעים על מנת להגדיל את הכנסות החברה ולמזער את ההוצאות.

היתרונות של ליווי עסקי חכם הם ניתוח מעמיק של ההתנהלות העסקית כמו גם כלים ומדידות ומעקב המסייעים לתזמון והתאמה של הפעילות והבחירות הכלכליות.

יועץ עסקי מקצועי הוא מי שיכול להנחות את התהליך המכוון להגדלת רווחיות. היועץ עסקי יכול להתאים את עצמו לצרכי החברה ולהציע תוכנית פעולה יעילה מאוד.

שלומי גבאי
שלומי גבאי

יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם.

מאמרים נוספים

אודות שלומי גבאי

שלומי גבאי, יועץ עסקי המלווה חברות ועסקים מסקטורים מגוונים במטרה להפוך אותם לרווחיים ומובילים בתחומם. בתהליך הליווי, מבצע שלומי אנליזה לעסק ברמת המאקרו והמיקרו.

למידע נוסף >>>

תוכן עניינים

דברו איתי