ליווי עסקי

ליווי עסקי או ייעוץ עסקי? מדוע צריך לבחור? האם בכלל יש הבדל בין השניים?

הקו המפריד בין ליווי לייעוץ עסקי, לעתים קרובות, מתגלה כדק במיוחד. במקרים רבים, מה שמתחיל כייעוץ חד פעמי או סדרת מפגשים מוגדרת, הופך לקשר מתמשך בו אני מלווה את בעל.ת העסק ונמצא יחד איתם בצמתים המרכזיים והמכריעים של העסק.

על-כן, למרות ששני המונחים 'ליווי' ו-'ייעוץ' עשויים להיראות, במבט ראשון, דומים בחינה מדוקדקת יותר, אותה אסביר בהמשך , תגלה ניואנסים הנותנים מענה שונה.

ליווי עסקי

שותפות ארוכת טווח

ליווי עסקי הוא גישה הוליסטית התומכת בבעל.ת העסק ובמסעם אל עבר השגשוג וההצלחה.

בעת מתן ייעוץ אני מקפיד על יחס אישי וזמינות מרבית, לעומת זאת ליווי עסקי חורג מיחסי היועץ-לקוח הקונבנציונליים תוך שימת דגש על שותפות ארוכת טווח.

המונח 'ליווי' בפני עצמו מרמז על הנוכחות והתמיכה המתמשכים, מעורבות אינטימית יותר בפעילות השוטפת של העסק.

אני מגדיר את עצמי בשירות מסוג זה, כשותף לכל דבר ועניין אתכם. אינני על תקן צופה או מדריך מן הצד שמסביר מה כדאי לעשות ומה לא, מה מוטב לשנות ומה לא. אני שם אתכם, נוכח יחד אתכם בכל צעד וצעד.

משמעות הדבר היא שאני מנהל אתכם את החברה, יוצר יחד אתכם אסטרטגיות ותוכניות עבודה.

זהו שירות אשר עלה מעסיקים שונים אשר ביקשו ליווי ארוך טווח. במהלך השנים ראיתי מגוון רחב של עסקים וחברות, יש לי את היכולת להביא את הניסיון שצברתי לעסק שלכם בדמות של שותף זמני לפרק זמן שאתם תקבלו אשר ילווה אתכם במהלך הפעילות השוטפת של העסק.

אני מזמין אתכם לעשות את הצעד הראשון בשיחת ייעוץ ללא התחייבות

'האם זה לא בא לידי ביטוי גם בייעוץ עסקי?'

חשוב לי לסייג ולומר: גם בייעוץ העסקי אני מקפיד על אותה דרך הסתכלות ואותו השירות.

אולם התהליך כאן הוא שונה, והנוכחות שלי בעסק היא שונה.

ייעוץ עסקי יכול לעתים להסתכם במפגש אחד,  מספר מפגשים, אחת לחודש, פעמיים לחודש, או כל מה שהלקוח צריך. 

הליווי העסקי הוא ייעוץ אינטנסיבי יותר, נוכח הרבה יותר. אין כאן בנק של משימות לביצוע, אלא יועץ חיצוני שנוכח אתכם ומבצע את השינויים יחד אתכם. שנינו באותה הסירה, ושנינו פועלים לייזום התהליכים והשינויים.

אולי אני נוטה מעט להגזים ולומר שמדובר בליווי 24/7, אך כל בעל.ת עסק יסכימו איתי שהמחשבות שבראש מתרוצצות בכל עת, גם הרבה מעבר לשעות העבודה הפורמליות. כאשר אני אומר שאני כאן אתכם, אני לגמרי מתכוון לכך – אני כאן יחד אתכם, שנינו אוחזים בהגה.

מיהו קהל היעד?

אגיד קודם כל שכל תוכנית שבה תבחרו, בין אם בליווי עסקי ובין אם בייעוץ, חשוב שאתם תהיו פתוחים לשינויים.

אני מודע לכך שזה אינו תהליך פשוט וקל. השינוי והנכונות לשנות את מה שהורגלנו אליו, הוא לעתים רבות מאתגר. לכן חשוב לנהל את השינוי בחכמה.

בעת ביצוע ליווי עסקי אנו מוכרחים להיות נכונים לעבוד יחד בצוות והכי חשוב – להאמין בתהליך. חשוב לציין כי אם אינכם בשלים לתהליך שכזה, או אם אתם ניגשים אליו בספקנות, המלצתי הכנה היא לקחת רגע אוויר, לעשות חושבים ולא למהר. התהליך יצליח אך ורק עם אמונה מלאה בו, דבר שמטבעו יהווה תמריץ מוטיבציה אדיר.

לעתים הייעוץ הופך במרוצת הזמן לליווי

באותה הנשימה, אספר לכם כי לא כל לקוח.ה שליוויתי, התחילו איתי כך את התהליך.

הליווי בחלק מן הפרויקטים שליוויתי (ושעודני מלווה) התהווה עם הזמן. מה שהתחיל בתור ייעוץ, הפך במרוצת הזמן לליווי עסקי לאור הקשר שהתחזק, ההבנה בין שני הצדדים שמדובר בתהליך מעמיק יותר ושמצריך מעורבות גבוהה הרבה יותר.

כמה זמן התהליך אורך? ומהי סמיכות המפגשים?

משך הזמן תלוי מאוד בסיטואציה, בנסיבות ובמאפייני בית העסק.

אוכל לספר לכם שישנם עסקים אותם ליוויתי מספר פעמים בשבוע, ובתהליך הדרגתי הצורך הצטמצם לאחת לחודש. זהו דבר שמרגישים ומחליטים עליו במרוצת הזמן.

היו עסקים שליוויתי למספר חודשים לעומת זאת, היו גם שעבדתי איתם לאורך שנים.

זהו מרכיב דינמי מאוד בשירות, ונוכל להבין את פני הדברים טוב יותר לאחר שיחת ייעוץ ראשונית.

אודותיי

נעים מאוד, שמי שלומי גבאי, אני יועץ עסקי ואסטרטגי ומנטור לעסקים.

אני בוגר תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול ותואר שני M.A בהצטיינות מאוניברסיטת בר אילן. במשך השנים כיהנתי בתפקידי ניהול בכירים ובמגוון רחב של מחלקות שנגעו בהיבטים שונים של  שירות, מכירה ותפעול.

את הניסיון שלי, אני מביא לידי ביטוי הן בעת מתן ייעוץ עסקי והן בעת ביצוע ליווי עסקי. אני מרכיב עבור הלקוח.ה את חבילת השירות שתהיה מותאמת אישית לצרכי הלקוח.ה.

אני מזמין אתכם, בכל שאלה והתייעצות, ליצור איתי קשר טלפוני או להשאיר פניה באתר, ואשוב אליכם בהקדם.

מאמרים מהאתר

אודות שלומי גבאי

זכרו - בהירות עסקית מתורגמת לרווחיות!
למידע נוסף על השירות, התקשרו עוד היום >>>